Studentské a absolventské plesy patří v posledních letech k dění kolem gymnázia snad stejně neodmyslitelně jako plesy maturitní. Asociace absolventů samotná se stará o organizaci Absolventského plesu Gymnázia Olomouc-Hejčín, který se pravidelně uskutečnívá v březnu každého roku.

Studentské plesy se vždy vyznačovaly neformální atmosférou, ve které se setkávali studenti se svými vyučujícími a tento nádech si (snad) přenesly i do prostředí slavonínské sokolovny, kde se odehrály oba absolventské plesy. A právě setkávání bývalých studentů na těchto plesech přispělo svým dílem k založení Asociace absolventů. Mezi tradiční taháky plesů patří, kromě zábavy ve vlastní režii, především vystoupení veleslavného Hejčínského kalu. Ten svým vždy inovativním, ale na druhou stranu i klasickým repertoárem dokáže nadchnout nejednoho hudebního „fajnšmekra“ a každý koncert je vrcholem programu hejčínského plesu.

Absolventský ples je proto ideální příležitostí k setkání s bývalými spolužáky z Hejčína, k obnovení kontaktů nebo jen k zábavě s lidmi, které jste v blízké i vzdálené minulosti potkávali v naprosto odlišném prostředí.

A protože bychom byli velmi rádi, abychom se v příštím roce setkali v co největším počtu, můžete se podívat i na fotky z minulých ročníků.

Sdílejte s ostatními →
  1. Hana Vacková píše:

    Chtěla bych objednat dva lístky na ples 18.3.2017 Hana Vacková

  2. Michal Švácha píše:

    2

Přidejte svůj komentář

Položky označené * jsou povinné.