Publikováno 3. 10. 2016 v rubrice Aktuality.

V pátek 9. září 2016 proběhl čtvrtý ročník Hejčínského Gaudeámu, na kterém absolventi hejčínského gymnázia představili současným studentům maturitních ročníků různé studijní obory a možnosti budoucího uplatnění po absolvování vysokoškolského studia.

Akce se zúčastnilo celkem 30 prezentujících a přilákala více než 160 studentů maturitních tříd. Hostem úvodního bloku byl Zdeněk Przybyla, ředitel firmy Continental Automotive Systems Czech Republic s.r.o., který zdůraznil dostatek pracovních příležitostí na českém trhu práce a malý zájem o vysokoškolské studium technických oborů.

Dle získané zpětné vazby hodnotí akci za přínosnou většina prezentujících  i studentů, kteří se letos akce zúčastnili. Většina obsahových i organizačních aspektů akce jsou prezentujícími i studenty hodnoceny velmi kladně. Jedinou kategorií, ve které bylo hodnocení ze strany prezentujících spíše průměrné, je nízká účast studentů na některých přednáškách. V budoucnu bude proto nezbytné více motivovat studenty, aby neodcházeli před skončením všech přednášek daného bloku.

Kompetní přehled vyhodnocení Hejčínského Gaudemau 2016 naleznete v přiloženém dokumentu.

Gaudeamus_2016-Vyhodnoceni

Za pomoc při organizaci děkujeme řediteli gymnázia Karlu Gošovi, profesorkám Pavlíně Hartmannové a Aleně Adamíkové a profesorovi Jaroslavu Petrovi.

Petr Dobeš a Veronika Dostálová

Sdílejte s ostatními →

Přidejte svůj komentář

Položky označené * jsou povinné.